Oblastní kolo Svitavy 24.9.2016

Oblastní kolo boxu ve Svitavách 24. 9. 2016

Velká výprava BC Poruba přijela do Svitav nejen zápasit, ale také převzít zlatý pohár pro vítěze kategorie kadetů. V loňském roce naši mladí borci byli nejlepší.

Jako první nastoupil Patrik Polák proti Raškovskému z Prostějova. Od začátku zápasu soupeře tvrdými údery tlačil do lan, některé byly i fauly. Po jednom úderu soupeř padá a Patrik vítězí TKO.

Druhý náš borec Jarek Balažovič se konečně ukázal v dobrém světle. Oproti minulému zápasu v Polsku zaboxoval nyní podstatně lépe. Jarda vyhrál nad Mišákém z Hrušovan také TKO.

Třetí také nováček Jan Dráb se předvedl ve výborné formě, svého soupeře z Prostějova Richtera porázil na body. Honza byl technicky lépe vybavený a bojovnější.

Čtvrtý Kevin Godla také svým ojedinělým stylem lehce vybodoval borce z Mistřína K. Nového. Kevin boxoval z dálky a soupeř jen přelítával.

Pátá nastupuje do ringu Barbora Rehovičová. Ve svém druhém utkání ukázala, že dokáže úderově převálcovat svou soupeřku z Kroměříže Tobolovičovou. Barča ukázala, že je velký bojovník a že si jde pro vítězství. Barča vítězí na body.

V exhibičním utkání nastupuje naše Nela Freiherrová proti Bratislavskému talentu Skopalové. Nela mnohem zkušenější také potvrdila, že je lepší. Nutno však říct že klub Bratislava -Ružínov má mladý talent. Zápas mněl domluvený výsledek remíz.

Šesté utkáni patřilo našemu borci Adamovi Trnčákovi, který proti borci Patákovi z Mistřína ukázal všem, že patří právem do reprezentačního kádru, který se připravuje na MS junioru v Ruském Petrohradě. Adam opět Patáka poráží.

Nikolas Pinter nastoupil proti Svobodovi z Gambáre Olomouc. Nikolasovi se utkání vůbec nevyvedlo, boxoval bez přehledu a bez přesného úderu. Nikolasovi jsem utkání vzdal, protože neboxoval tak jak jsem mu několikrát opakoval. Doufám, že příští utkání bude v jiném provedení.

Daniel Dědic nastoupil proti rozboxovanému borci ze Znojma Hladkému. Soupeř boxoval lépe. Danovi nemohu moc vytýkat, boxoval na co po fyzické stránce mněl. I když prohrál, nezklamal.

Kamil Krošlák opět nastoupil proti Kučeríkovi z Bratislavy Ružínov a také jako v Bratislavě to byl pěkný box. Kamil v třetím kole strhl vítězství na svou stranu pohybem a přesnějšími údery.

Za kvalitní výkony borcům děkují trenéři Mirek Toráč a Marek Trnčák.

také musím poděkovat sponzorům: JM 20 s.r.o., Město Ostrava, Městský obvod  Poruba, PneuHELI, Ippon.