Historie boxing clubu Poruba

Od roku 2008, kdy je založen Boxing club Poruba občanské sdružení pod vedením Miroslava Toráče(bývalý reprezentant v boxu a trenér ), Martina Měcha ( trenér) a Radky Toráčové se klub začal rychle rozvíjet a členská základna se rozšiřuje.

 

Zřizujeme webové stránky,abychom mohli naše členy a veřejnost informovat o naších aktivitách. V roce 2009 jsme se pravidelně scházeli při trénincích ve fitness centru a na Základní škole. Tyto centra navštěvují jak členové sdružení tak i občané z široké veřejnosti bez rozdílu věku.

 

Obě dvě tyto centra jsme z příspěvků a sponzorských darů vybavili nejzákladnějšími sportovním vybavením. Od začátku roku 2009 se pravidelně zúčastňujeme oblastních kol konaných v Severomoravském i Jihomoravském regionu.

 

15.3.2009 jsme se zúčastnili Mistrovství České republiky kadetu konaném v Těmicích, kde náš boxer Ondřej Schilder vybojoval stříbrnou medaili. Za toto ocenění jsme byli pozváni místostarostou Poruby p. Dekickým na radnici ,kde Ondrovi popřál k úspěchu a poděkoval za reprezentaci.

 

Další naše úspěchy:

Rok 2010 Mistrovství republiky juniorů konané Povrlech ve dnech 6-8.5.2010 (okr.Ústí nad Labem) bronzovou medaili vybojoval Ondra Schilder.

 

3.-4.9. 2010 se konal Mezinárodní turnaj boxu v Polských Katovicích kde Daniel Freiherr získal stříbrnou medaili a Kamil Krošlák přivezl bronz.

 

Poprvé v historii našeho klubu jsme uspořádali oblastní kolo boxu. Přijelo k nám 50 borců z celé Moravy. Jižní Moravu zastupovaly týmy z Kroměříže a Gambare Olomouc. Severní Moravu boxeři z Karviné, Havířova, Dukly Olomouc, BC Ostrava, Sokol Poruba a našeho Boxing Clubu Poruba. Přestávky vyplnila taneční skupina STEFFI.

 

Další náš výrazný úspěch byl na Mistrovství České republiky boxu mužů a žen konaném 3.-5.12.2010 v Prostějově. Mistrem České republiky ve váze 52kg se stal Daniel Freiherr, který přivezl historický první boxerskou zlatou medaili pro Porubu.

 

Ve dnech 25.-27.2.2011 se konalo Mistrovství ČR staršího žactva a kadetů v Rakovníku na kterém oba naši borci Daniel Gábor ve váze 48kg a Lukáš Dekýš ve váze 54kg vybojovali zlaté medaile.

 

Na Mistrovství ČR juniorů konané 15.-17.4 2011 ve Svitavách. Ondřej Schilder přivezl bronz ve váze 52kg a Jiří Svitek si vybojoval stříbrnou medaili.

 

Z turnaje Olympijských her dětí a mládeže konané 23.6.-25.6. 2011 v Olomouci přivezl Daniel Gábor  zlato a Lukáš Dekýš stříbro.

 

Dále jsme dětem ze ZŠ Šalamouna v Ostravě Vítkovicích byli předvést jak vypadá naše tréninková hodina.

 

Zatím poslední úspěch má na svém kontě Daniel Freiherr, kdy pomohl získat Extraligový titul pro BC Prostějov ve kterém hostuje.

 

Díky skvělým výkonům se některým naším borcům podařilo zařadit se do prvoligového týmu KO Brno.

 

Náš klub se stále rozrůstá jak o nové členy tak i o nové trenéry těmi jsou : Dušan Drahoš, Martin Nemeth a samozřejmě nesmíme zapomenout na oddílového doktora p.J.Žvaku.

 

Budeme rádi když si děti, ale i rodiče přijdou k nám zatrénovat.

 

Naším cílem není učit násilí, ale psychicky pozvednout a vylepši fyzickou kondici všech kdo nás navštíví.