Oblastní kolo Ostrava Muglinov 22.9.2012

Letošní ročník jsme začali s osmi boxery. Losování proběhlo velice zvláštně, protože naši tři boxeři Dan Freiherr, Ondra Schilder a Dan Dědic neměli soupeře.Nebudu to raději komentovat.

Jako první do ringu vstoupila Nela Freiherrová (54kg) proti Adéle Haščičové (61 kg) z Havířova. Obě boxerky boxovaly velice bojovně. Naše boxerka byla techničtější a úderově lepší, proto tento exhibiční zápas u rozhodčích vyhrála.

Druhý borec Nicolas Czekaj 14.let mistr ČR nastoupil proti Roušarovi 18.let z konkurenčního klubu Sokol Poruba. Všechny tři kola měl navrch. Nicolas ještě musí zlepšit pohyb v ringu, ale i tak to na Roušara, který už několikrát nastoupil v prvoligových zápasech stačilo. Nicolas zvítězil na body.

Třetí nastoupil náš nejúspěšnější boxer, trojnásobný mistr ČR Daniel Gábor. Proti němu se postavil talentovaný borec z Baníku Karviná Plachetka, který již také okusil prvoligový ring, ale i to bylo málo na rozjetého Daniela .Dan zvítězil r.s.c. Po tvrdých úderech se Plachetkovi spouští krev z nosu a doktor Jindřich Dolanský zápas ukončil.

Čtvrtý náš zástupce Lukáš Dekýš 56kg, dvojnásobný mistr ČR mněl také v ringu těžkého soupeře nejen vahou, ale i kvalitou Tobiase Lessyho 61kg z Karviné. Oba předvedli krásný boxerský zápas, který se musel všem líbit. Lukáš byl od prvního kola pohyblivější a zasahoval přesněji.Ve třetím kole zvýšil tempo a to také mnělo velký vliv na výrok rozhodčích. Lukáš zaslouženě poráží prvoligového borce.

Pátý borec Marek Mučka nastoupil proti svému obvyklému soupeři Szelemu z Karviné. Marek v prvním kole měl dostatek sil a boxoval tak jak jsem si představoval a poradil. První kolo měl lehce vyhrané. V druhém kole se nechal překvapit nástupem soupeře, ale ve třetím kolem, které zlepšil bodově nedohnal. Marek prohrál na body, ale jeho výkon se líbil mně i druhému trenérovi Dušanovi Drahošovi.

Chtěl bych poděkovat sponzorům Statutárnímu městu OSTRAVA,INSPORTLINE a 11 STUDO.

Toráč Miroslav