Oblastní kolo boxu Hrušovany u Brna 10. 10. 2015

Do dějiště oblastního kola jsme přijeli se sedmi borci.

Jako první nastoupil a odbyl si svou premiéru v ringu Standa Legierski ve váze 77kg proti Vančurovi z Těmic. Standa mněl soupeře o hlavu vyššího a o tři zápasy zkušenějšího. Standa zabojoval, dvě kola byl vyrovnaným soupeřem až třetí kolo trochu vyznělo pro soupeře. Dle mě měl zvítězit soupeř, ale byla vyhlášená remíza.

Marek Macej nastoupil proti Hrbáčkovi z Dukly Olomouc a to byl konečně box, na který se dalo dívat, oba předvedli bojovný výkon. Marek však tady boxoval úplně jinak než v minulém kole v Prostějově. Byl to jeho nejlepší výkon. Soupeře vůbec nepustil k nějaké vážnější akci. Jestli bude boxovat takovým stylem tak se posune o dost dál.

Adam Trnčák boxoval proti svému stálému soupeři P. Balážovi. Tady Adam začal konečně od začátku zápasu aktivně a pokračoval vtom i druhém kole. Oba se dobře znají a ví, co mohou od sebe očekávat. Náš borec celý zápas držel ve svých rukách až na posledních 20sekund ve třetím kole, kdy se soupeř trochu ukázal, že je také boxer lepších kvalit.

Vojtěch Puhlovský neměl soupeře.

Druhou polovinu oblastního kola začíná jen kategorie mužů, kde jsme mněli také zastoupení.

Lukáš Dekýš nastoupil proti slovenskému borci z Ružínova Tothovi a tady se také ukazuje, že Lukášovi chybějí zápasy a to i když mněl světlé okamžiky. Zápas vyhrál spíše bojovností než po stránce technickotaktické. Sám přiznal, že to nebylo úplně to ono, co umí. A on umí.

Kamil Krošlák se po dlouhé době vrátil do ringu a vůbec to nebylo špatné, ale neměl dobrou výzbroj (boty). Kamil mě výkonem vůbec nezklamal a můžu říct, že Kamil je zpět. Měl velice vyrovnaný zápas s Brněnským Henzelem až v posledních 30sekundách, kdy se nechal zasypat údery a to přiklonilo vítězství na stranu borce z Brna.

Daniel Dědic nastoupil jako naše poslední želízko v ringu proti Lasovskému z Prostějova. Daniel byl o 5kg těžší dá se říct, že by to mohla být výhoda, ale nebyla. Danovi se vůbec nic nedařilo. Sám si to přiznal a po prohraném zápase se těší na odvetu. Daniel zkrátka nemněl svůj den.

Děkuji všem za předvedené výkony a hlavně sponzorům: JM 20 s.r.o. Městu Ostrava a Fa Janeček.