Hodnocení oblastního kola v Pustkovci 17.9.2011

Novou boxerskou sezonu BC Poruba začal ve velkém stylu.

V sobotu 17.9.2011 se konalo boxerské klání, které pořádal náš klub za podpory Statutárního města Ostrava, v hale Sokol Pustkovec, za účastí 61 borců, ze severní Moravy, Polska(GKS Rybnik) a Prahy (výběr sportovního centra mládeže).

Náš klub s dvanácti borci měl největší obsazení.

První nastoupil domácí borec D.Gábor mistr ČR proti Bradáčovi z Prahy (mistr ČR). Zápas byl velice vyrovnaný, ale Gábor měl o něco více úderů a končil akce. To také rozhodlo, že Gábor v souboji mistrů vítězí n.b.

Druhý náš mistr ČR L.Dekýš boxoval také proti několika násobnému mistru ČR Wiedermannovi z Olomouce i tento zápas byl vyrovnaný tak jak se na souboj mistrů patří. Lepším závěrem v každém kole si odnáší vítězství n.b. Dekýš.

Třetí nastoupil O.Schilder stálice našeho klubu a proti němu se postavil několika násobný mistr Polska a Slezska Pierchala. První kolo Ondra překvapil soupeře přesnými a rychlými údery. Druhé a třetí kolo si udržoval přehled a Polského borce poráží n.b.

Čtvrtý náš boxer M.Mučka také boxoval proti Polskému Rutkowskemu a musím říct, že Marek dokonale využil svou vyšší postavu a dlouhé paže. Projevilo se to na bodování, Mučka vítězí n.b.

Pro pátého borce to byla premiéra v našem klubu N.Czekaj proti němu se postavil pražský borec Rishko a také toto bylo vyrovnané utkání a i když je Czekaj kadet a soupeř junior tak na body vítězí Czekaj.

Šestý nastoupil D.Dědic proti borci z BC Ostrava Bulavkovi a ten poprvé poráží borce z našeho klubu. Danielovi chybí fyzická kondice a je na něm aby se s tím vypořádal.

Sedmý vstoupil do ringu L.Vaněk. Svým skvělým výkonem mě velmi překvapil. Zápas mněl pevně ve svých rukách i přesto že borec z Karviné je kvalitní soupeř. Vaněk a vítězí r.s.c.

M.Goncalves nastoupil proti havířovskému borci Handzelovi a bojovným výkonem poráží soupeře n.b. To však trenér Havířovského borce neunesl a svým nesportovním chováním trochu narušil další průběh.

Nejkrásnější a nejlepší zápas celého boxerského klání předvedli Daniel Freiherr mistr ČR ve váze 52kg borec BC Poruba a proti němu vstoupil do ringu desetinásobný mistr ČR Patrik Velký z Karviné. Oba předvedli, že mistři jsou oprávněně. 90 procent diváků vidělo vítěze D.Freiherra, ale zápas rozhodčí vyhlásili šalamounsky jako REMIZ. Desátý borec našeho klubu Štefan Karvai nastoupil do ringu proti Jevsejčikovi z Havířova a prohrává r.s.c avšak i Štefan ví, že mu chybí fyzická kondice. Doufám a věřím, že to bude lepší.

Jirka Svitek mněl za soupeře Šotkovského ze Sokola Vítkovice. Jirka vyhrál n.b ,ale jeho výkon nebyl takový na který on má .

Poslední z našeho klubu P.Zajíc, nováček mne také mile překvapil, protože boxoval proti zkušenějšímu borci A.Volfovi z Vítkovic.Pavel prohrál, ale výkonem nezklamal .

Trenéři:Toráč,Drahoš a Nemeth jsou s výkony svých svěřenců spokojeni. Taky byli spokojeni s návštěvností cca 350 diváků.

Poděkování patří sponzorům Statutární město Ostrava, INSPORTLINE ,11studio,Jirkovi Grošaftovi,Michalu Vašenkovi a také doktorovi J.Žvakovi a všem ostatním,kteří nám přišli pomoct a díky nim můžeme být s uspořádáním oblastního kola spokojeni.